גרר אופנועים

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

יש הבדל בין גרר אופנוע ובין גרר רכב, לכן כאשר אתם נתקעים עם הכלי הדו גלגלי שלכם אתם צריכים לוודא שאתם פונים אל חילוץ אופנועים ולא אחרת. גם לאחר שאתם מסננים את אפשרויות הבחירה עליכם לדעת איך לבחור נכון את בעל המקצוע אשר יגיע עד אליכם, איך עושים את זה? מיד נגלה.

מה זה גרר אופנועים?

גרר אופנוע הוא גרר ייעודי אשר מותאם לאופנוע על מנת שניתן יהיה לייצב את האופנוע על הגרר. יש חשיבות גדולה לייצוב האופנוע שכן ללא קשירה נכונה האופנוע שלכם יכול להיפגע, והגרר עצמו מסכן את כל השוהים בדרך. גרר לאופנוע הינו גרר קטן יחסית ולכן המחיר אוטומטית יהיה נמוך יותר. באמצעות רמפה ניתן לדחוף את האופנוע על הגרר, בעזרת כבלים ייעודיים קושרים את האופנוע מכל צדדיו (יש לחבר את הכבלים רק למקומות המיועדים לכך באופנוע). הקשירה תורמת לקיבוע של האופנוע ומונע מכות חיצוניות. 

אולי יעניין אותך גם: מצבר עד הבית

באילו מצבים נצטרך להזמין גרר לאופנוע?

המטרה העיקרית של שירותי גרירה הוא חילוץ אופנועים מכל מקום בו הם נמצאים. גם כאשר מדובר על אופנוע שטח ואנו צריכים שירות חילוץ אופנועים נוכל לקבל את בעל המקצוע המתאים. בכל מצב בו האופנוע אינו מניע לכם וזקוק לטיפול אצל מוסך נאלץ לקרוא לשירותי גרירה. עם זאת, לעיתים הבעיה הינה מינורית וניתן יהיה לטפל באופנוע במקום בו הוא נמצא כעת. במקרים כאלה נפנה אל שירותי חילוץ אופנועים אשר גם מטפלים במקום באופנוע. לדוגמא, כאשר יש פנצ'ר או המצבר נגמר אין צורך להוביל את האופנוע למוסך ואותו בעל מקצוע יוכל להעניק לכם פיתרון לתקלה במקום.

במקרים אחרים בהם האופנוע זקוק למוסך ואין דרך להתמודד עם הבעיה במקום נקרא לשירות גרירה. מקרים כאלה יהיו כאשר יש בעיית הנעה או כל בעיה אחרת אשר דורשת כלים מקצועיים להתמודדות עם התקלה. כמו כן, במקרים של תאונה חלילה נצטרך גרר לצורך פינוי האופנוע. ולבסוף, גרר לאופנוע מתאים גם למקרים בהם המוסך שלכם לא פעיל כרגע ואתם זקוקים לאחסון לילה עד שהמוסך עצמו יהיה פעיל.

כמה עולה שירותי גרר לאופנועים?

העלות של שירות חילוץ אופנועים וגרירה משתנה בהתאם לסוג האופנוע, הזמן בו אתם נדרשים בשירות והחברה המבצעת. המחיר של גרר לאופנוע יהיה כמעט תמיד זול יותר מאשר המחיר של גרר לרכב, זאת בשל האמצעים הנדרשים לגרירה. מחיר גרר אופנוע בתוך העיר יעלה לכם בסביבות ה-150 ש"ח. כאשר מדובר על גרירה בינעירונית המחיר משתנה בהתאם למקום בו אתם נמצאים, וכל קילומטר נוסף המחיר יעלה בכ-5 עד 10 ש"ח. כאשר מדובר על שירותי דרך המחיר יהיה בהתאם למרחק ובהתאם לסוג הטיפול הנדרש. עוד נתון קריטי אשר משפיע על המחיר הוא הזמן בו אתם משתמשים בשירות גרר לאופנוע. כאשר מדובר על שעות הלילה, חגים ושבתות המחיר יהיה מעל המחיר הסטנדרטי. 

בסרטון: תהליך גרירה אופנוע

איך בוחרים שירותי גרירה לאופנוע?

גרר לאופנוע חייב להיות גרר מותאם לאופנוע, אך ורק לאופנועים וקטנועים. עליכם לוודא כי בעל המקצוע מחזיק בכל הכלים אשר מבטיחים הובלה בטיחותית של הכלי שלכם. יש הרבה בעלי מקצוע "חאפרים" שיציעו לכם מחירים נמוכים, אבל לדוגמא בהובלה עצמה הם ישכיבו את הכלי שלכם. אל תתנו לאף בעל מקצוע לפגוע באופנוע שלכם, עדיף לכם להוסיף עוד 50 ש"ח עבור שירות מקצועי במקום להוריד את שווי הכלי שלכם. כמו כן, שימו לב שאתם פונים אל גרר אופנוע מקצועי ומוסמך. 

אופנוען מצפה לגרר אופנועים זריז ויעיל

כשרוכב אופנוע נתקע בצידי הדרך, מלבד הקושי של להישאר לעמוד חשוף לגמרי, לעיתים על דרכים מהירות ולעיתים במזג אוויר קשה, הוא גם חושש מאוד להשאיר את האופנוע במקומו ולעזוב את המקום. גניבת אופנועים היא משימה לא מסובכת מידיי ולמעשה כל טנדר יכול פשוט להעמיס את האופנוע עליו ולהמשיך בנסיעה. וכידוע למרבית האופנועים אין ביטוח מקיף כך שזהו אינו הפתרון המועדף. לכן יעדיף האופנוען להישאר לצד האופנוע עד להגעת הגרר. מה שכן, רוכבי אופנוע מצפים לשירות מהיר יותר. גם בשונה ממכוניות, לא נדרש רכב גרר גדול למשימה. חילוץ אופנועים היא משימה שמתאימה גם לטנדרים גדולים או רכבים רגילים הגוררים עגלה מתאימה. אופנוענים הם קהילה שמעריכה שירות טוב ולכן אם יש גרר אופנועים יעיל וזריז, שמו יצא לפניו במהירות ויעבור מפה לאוזן.

שירותי דרך לאופנועים

שירות נוסף שרוכב אופנוע נזקק לו פעמים רבות בחייו הוא דווקא שירות תיקונים במקום. פנצ'ר הוא מקרה מאוד מייצג לצורך זה,שהרי לגרור אופנוע כל הדרך למוסך או לתחנת שירות לצמיגים רק בשביל לתקן פנצ'ר זו משימה מסורבלת ומאוד לא יעילה. ניידת שירותי דרך לאופנועים המגיעה עם כל הציוד הנדרש לצורך תיקון הפנצ'ר היא פתרון מצויין לאופנוענים שחוסך להם גם הרבה מאוד זמן וכאב ראש מיותרים וגם הרבה כסף על גרירה מיותרת.
תחום תיקון הפנצ'רים באופנועים אינו פשוט כמו ברכב. ראשית, ישנם עדיין סוגי אופנועים רבים העושים שימוש בפנימית בתוך בגלגל, כמו באופניים ולכן הם אינם יכולים לעשות שימוש בערכת תיקון מהירה המשמשת מכוניות לניפוח זמני של הצמיג עד להגעה לתיקון. זה לא אפשרי בצמיגים עם פנימית. בנוסף כמעט אף רוכב אינו נושא עימו פנימית רזרבית למקרה כזה וגם לא כלים שיאפשרו לו לחלוץ את הצמיג מהג'נט לצורך תיקונה. שירותי דרך לאופנועים או גרר לאופנועים זו הדרך היחידה של רוכב אופנוע לצאת מהמצב ביש הזה.

במה שונות עלויות גרר אופנועים ותיקוני דרך מאלו של רכבים?

מחירון גרר אופנועים הוא שונה ומגוון יותר מאשר זה של רכבים, קודם כל בגלל הנטיה של אופנועים רבים להיתקע במקומות שכוחי אל במיוחד וגם בגלל שרבות מהקריאות מגיעות דווקא בסופי שבוע אז יוצאים על הרוכבים לטייל ברחבי הארץ אבל אם משווים את המחירון גרר אופנועים לזה של מכוניות באזורים ושעות רגילות אז המחירים נמוכים יותר לגרירת אופנוע מאשר לגרירת רכב.
מחירון תיקוני הדרכים הוא מן הסתם בהתאם לבעיה וזמן התיקון שלה והמרחק אליו צריכה להגיע ניידת השירות. בכל מקרה, לאופנוע אין הרבה ברירות, הוא תלוי לגמרי בשירותים אלו ומה שעליו לעשות זה למצוא את נותני השירות היעילים הזריזים והאמינים ביותר שיוכל להסתמך עליהם בכל רגע נתון.

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים