מתי כדאי למכור את הרכב לפירוק?

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

מכוניות הן אחד הפריטים היקרים, כספית ורגשית, שאנשים מחזיקים. כן, לעתים הפרידה מרכב אהוב ששימש אתכם שנים רבות, יכולה להיות קשה. אבל כאשר הרכב שלכם זקוק לתיקון משמעותי, כנראה שעדיף למכור אותו לפירוק במקום להניח לו לצבור אבק ברחוב.

בין אם הרכב שלכם הגיע לסוף דרכו עקב תאונה, או בגלל שעבר אלפי קילומטרים – אם המנוע שבק או אם הרכב במצבו הנוכחי כבר לא שווה הרבה, כנראה שההחלטה למכור את הרכב לפירוק, עבור חלקי החילוף שלו, היא רעיון טוב.

האם למכור את הרכב לפירוק או לתקן אותו?

החלטה מושכלת למכור את הרכב לפירוק, מסתכמת במתמטיקה ובשכל ישר. אם אתם קשורים רגשית לרכב שלכם – תחושה נפוצה לאנשים המחזיקים ברכב שלהם זמן רב – נסו לפחות לא לבטל את הרעיון הזה לגמרי.

  • גלו כמה יעלה לכם התיקון של הרכב – בקשו מספר הצעות מחיר לתיקון הרכב, כדי לראות כמה יעלה לכם לתקן את המכונית: 
    • כדי שהרכב יוכל לעלות שוב על הכביש 
    • או כדי למכור את הרכב לסוכנות רכב או לקונה פרטי. 
  • ערכו את החישובים כדי להעריך את מצבכם – ברגע שהמספר בידיכם, תוכלו לקבוע אם אתם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש רכב חדש, או לא. 
  • רוצים לקבל מידע על קונה רכבים לפירוק לחצו כאן>>

אם התיקונים הנדרשים עולים יותר ממחצית מערכו של הרכב שלכם, או אם התיקונים של הרכב הופכים תכופים יותר ויותר ומעמידים אתכם במצב של חוסר ודאות – עדיף לשקול רכישת רכב חדש. למשל, אם המכונית שלכם שווה רק 10,000 שקלים, אבל התיקון יעלה 6,000 שקלים, כנראה שלא כדאי לכם לתקן אותה ועדיף לקנות מכונית חדשה.

במקרה שהרכב כבר לא מסוגל לזוז מהמקום יש לקרוא לחברת שירותי גרירה שיגררו את הרכב ונוכל לטפל בבעיה.

>> גרירת רכב – מחיר

אם החלטתם למכור את הרכב לפירוק

לאחר שהחלטתם למכור את הרכב שלכם לפירוק, חשוב לוודא שרישיון הרכב נמצא בידיכם. מסמך זה נדרש כדי להעביר בעלות על הרכב לחברה שתקנה אותו מכם. בדרך כלל, החברה תבדוק שאין חובות או עיקול על הרכב, ושאתם אכן הבעלים החוקיים של הרכב.

כעת, התקשרו למגרש גרוטאות או לחברה העוסקת ברכבים לפירוק, כדי לקבל הצעות מחיר עבור רכישת המכונית שלכם במצבה הנוכחי.

שורה תחתונה

מכירת הרכב לפירוק, עבור חלקי החילוף שלו, יכולה להיות מהלך רווחי חכם, ובלבד שחלקי החילוף הללו שווים יותר מהשווי של הרכב שלכם ככלי תחבורה. אגב, תוכלו להרוויח אפילו יותר כסף אם אתם מסוגלים למכור את חלקי החילוף בעצמכם. עם זאת, מכירת חלקי החילוף בנפרד, יכולה לקחת הרבה יותר זמן מאשר מכירת המכונית בשלמותה לחברה, למגרש גרוטאות או לכל מי שמוכן לקנות אותה עבור חלקי החילוף שלה. 

לכן, אם אתם ממהרים וזקוקים לכסף כדי לרכוש מכונית חלופית בהקדם האפשרי, נראה שהרבה יותר הגיוני להרוויח קצת כסף ממכירת הרכב הישן לחברה שמתמחה בקניית רכבים לפירוק. כך לפחות תוכלו לממן חלק מעלות הרכב החדש שתקנו.

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים