איך לתחזק רכב תפעולי בלי להגיע למוסך?

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

רכב תפעולי 

אנו סומכים על כלי הרכב שלנו שיביאו אותנו מנקודה לנקודה בצורה אמינה ובטוחה. בעוד ביקורים קבועים במוסך הם חיוניים לתחזוקה מקיפה, ישנם צעדים שאפשר לנקוט כל רכב תפעולי כדי לשמור על תקינות הרכב בלי למהר תמיד לאנשי המקצוע. יש כמה טיפים מעשיים לביצוע פעולות חשובות מעת לעת וזאת עבור תחזוקת רכב תפעולי בלי לבקר לעיתים תכופות במוסך

נוזלים שונים בכל רכב תפעולי הם הבסיס לתפקוד של כל רכב תפעולי, לכן חשוב לבדוק ולתחזק אותם באופן קבוע. זה מתחיל עם שמן המנוע, ההילוכים, הבלמים ונוזל הקירור. יש לוודא שהם נמצאים ברמות המתאימות על פי הנחיות היצרן ועל פי הצורך יש להחליף או להוסיף נוזל. נוזלים מלוכלכים או בכמות נמוכה עלולים להוביל לנזק למנוע ולפגיעה בביצועים, ולכן שמירה שעליהם היא חיונית לאריכות חייו של הרכב.

חלפים של רכב תפעולי 

הצמיגים של הרכב התפעולי הם המגע שלו עם הכביש, מה שהופך אותם לחיוניים לבטיחות ולביצועים. יש לבדוק באופן קבוע את הצמיגים כדי לראות את הבלאי, הבליטות או החתכים. יש לשמור על לחץ אוויר תקין בצמיגים כפי שהומלץ על ידי היצרן, מכיוון שצמיגים מנופחים מדי או לא מספיק מנופחים עלולים להוביל לעלייה בצריכת הדלק ולפגיעה בבטיחות הנסיעה. לא לשכוח להחליף בין מיקומי הצמיגים באופן קבוע כדי להבטיח בלאי אחיד ולהאריך את תוחלת החיים שלהם.

מצבר מת יכול להשאיר את בעלי הרכב התפעולי תקועים ומתוסכלים. כדי להימנע ממצב כזה, כדאי לשמור על מסופי המצבר נקיים וללא קורוזיה. יש לוודא שהחיבורים הדוקים ומאובטחים. אם מבחינים בסימנים כלשהם של חולשת מצבר, כגון התנעה איטית או אורות עמומים, ייתכן שהגיע הזמן להחליפו. בדיקה ותחזוקה קבועה של המצבר הפעיל בכל רכב תפעולי יכולה לחסוך תקלות בלתי צפויות.

אורות תקינים חיוניים לנראות ולבטיחות בכביש. יש לבדוק ולנקות בקביעות את הפנסים הקדמיים, הפנסים האחוריים והאורות של האיתותים וחשוב להחליף כל נורה שנשרפה מיד. משימות תחזוקה פשוטות כמו שמירה על ניקיון האורות ותקינותן, יכולות לסייע רבות לנהיגה בטוחה.

חשיבות תקינותם של הבלמים 

הבלמים של רכב תפעולי הם אחד ממאפייני הבטיחות הקריטיים ביותר בכל רכב. שימו לב לרעשים חריגים, רעידות או שינויים בביצועי הבלימה. אם קיימות בעיות כלשהן, יש לבדוק את רפידות הבלמים. ולהחליף אותן במידת הצורך. בדיקה ותחזוקה קבועה של הבלמים לא רק תשמור על הבטיחות של הנהג והנוסעים אלא גם תמנע תיקונים יקרים יותר בהמשך.

ניקיון של הרכב 

ניקיון קבוע של הרכב לא רק שומר על מראה נהדר אלא גם עוזר לשמור על מצבו הפיזי. חשוב לשטוף באופן קבוע את הלכלוך, תוך שימת לב למרכב התחתון ולאזור הגלגלים. זה עוזר למנוע חלודה וקורוזיה. כמו כן, יש לבדוק את החלק החיצוני של הרכב אם יש סימני נזק, כגון שריטות או שקעים. טיפול בבעיות קטנות מוקדם ככל האפשר עשוי לחסוך תיקונים משמעותיים מאוחר יותר .

https://hatavor-motor.co.il

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים