החלפת רכב לאחר גריטה

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

מעת לעת רכבים זקוקים לשירותי מוסך, זה מצב תקין שכן שחיקה ובלאי הם מנת חלקם של רכבים. אולם ישנם מקרים בהם אנשים מוצאים את עצמם תקועים עם רכב לא בשימוש, רכב לא תקין או אולי אפילו רכב שעבר תאונה ומחיר התיקון גבוה מכדי שיהיה משתלם לתקנו. כך או כך, אפילו אם יש לכם רכב שמעלה חלודה בחצר הבית במושב, ישנן דרכים דווקא לנצל את המצב לטובתכם ולהצליח לרכוש רכב אחר. הנה כמה מילים על גריטת רכבים והחלפתם, קראו כאן.

גריטת רכב היא בעצם הדרך של המדינה לעודד אנשים להחליף את רכביהם הישנים אשר גורמים לזיהום אוויר. במילים, אחרות, גריטת רכב נועדה אך ורק עבור רכבים שהם עדיין מניעים ומסוגלים לנסוע. במקרים אלו, גריטת רכב תזכה את הבעלים שלו בסכום של-3,000 ₪, סכום הניתן מאת המגרש בו הרכב עובר את הגריטה. אגב, אותם מגרשים הינם מגרשי גריטת רכבים אשר קיבלו היתר מהמדינה לעסוק בכך.

מה זה גריטת רכבים?

ע"פ המילון, גריטת רכבים היא הפעולה אשר בעלי רכבים (או גורמים אחרים) מבצעים כאשר הם מעוניינים להפוך רכב לגרוטאה. הגריטה של הרכב מתבצעת ע"י מכונה ענקית אשר מבצעת פעולת דחיסה עוצמתית במיוחד, מה שהופך את הרכב לערמה של ברזלים אשר נמכרים לשימושים שונים. בתוך כך, גריטת רכבים מתבצעת בכמה וכמה מקרים שונים, כמו למשל הבאים לפניכם:

רכבים ישנים

לא פעם, אנשים מחפשים רכב יד שניה במבצע או אפילו רכב חדש, אבל הם לא ממש יודעים מה לעשות עם הרכב הישן שלהם. הוא בד"כ יהיה יותר מדי ישן מכדי שיהיה שווה משהו במכירה, מצד שני, הוא עדיין נוסע. במקרים אלו, המדינה תזכה את בעלי הרכב ב-3,000 ₪ בגין הגריטה של הרכב. 

רכבים חלודים

כל מי שאי פעם התעסקו עם שיפוץ או שחזור של רכבים ישנים (במיוחד איטלקיים), יודעים עד כמה חלודה היא ה-"סרטן" של גוף הרכב. במקרים אלו, כאשר הרכב מתחיל להחליד, החלודה לא תיפסק אלא תמשיך להתפשט עד כדי התפוררותו המוחלטת של הרכב בשלב מסוים. במקרים אלו, גריטת רכבים תהיה הפתרון המומלץ ביותר.

מהם התנאים לגריטת רכבים?

כאמור, התנאי העיקרי עבור גריטת רכב הוא שהרכב יהיה במצב נוסע. הוא לא חייב להיות במצב תקין, אלא נוסע בלבד. מדוע? מכיוון שהמטרה של המדינה היא להפחית ולצמצם את הרכבים אשר מזהמים אוויר. משמע, רכב שאינו נוסע הוא רכב שלא מזהם את האוויר. רגע לפני שאתם מתחילים לחפש רכב יד שניה במבצע בלוחות המודעות, הנה השלבים של גריטת רכבים:

  1. משרד הרישוי: החוק מחייב הגעה למשרד הרישוי עם ת"ז ורישיון רכב.
  2. בקשת גריטה: במשרד הרישוי, תמצאו טופס גריטת רכבים שיהיה עליכם למלא. 
  3. שינוי סטטוס הרכב: לאחר מילוי הטופס, הרכב יועבר לסטטוס של "זמני". זאת, למשך 48 שעות בלבד. 
  4. טופס פירוק רכבים: במהלך אותן 48 שעות שבהן הרכב בסטטוס "זמני", בעלי הרכב יצטרכו לפנות למגרש אשר מבצע גריטת רכבים. אגב, רבים מהם גם מוכרים רכבים יד שנייה, ככה שניתן אפילו לצאת באותו יום עם רכב אחר. 

פירוק, גריטה וקניית רכב לאחר מכן

ראשית, יש להבדיל בין פירוק רכבים באופן פרטי לבין גריטת רכבים. על מנת לפרק רכב באופן פרטי, יש לאתר מגרש אשר קונה רכבים לפירוק. זאת, בהנחה שהרכב אינו עומד בקריטריונים עבור גריטה, מה שאגב, מאפשר רכישת רכב יד שניה במבצע ובהטבות שונות. שנית, חשוב לדעת שישנן הטבות על גריטת הרכב, משמע סכום כסף בהתאם לרכב ובהתאם למצב שלו. 

עם אותו סכום שמקבלים מאת מגרש הגריטה, ישנה האפשרות לקנות רכב יד שנייה, מה שלא מתאפשר באמצעות פירוק רכבין באופן פרטי. כאשר מפרקים את הרכב באופן פרטי, בעצם מוכרים את החלפים שלו למגרש חלפים. לסיכומו של דבר, בין אם מעוניינים לפרק את הרכב או להעבירו גריטה, תעשו זאת רק לאחר שבדקתם אילו הטבות אתם יכולים לקבל במקביל. בהצלחה! 

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים