סימני תקלות ברכב שכדאי להכיר

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

איך אפשר לדעת שמשהו לא בסדר ברכב היקר שלנו? איך יודעים שהגיר גמור לחלוטין? על מה יש להסתכל ולמה יש להקשיב? כלי הרכב שלנו, על אף היותם חזקים וכבדים, הם בסך הכל גושי מתכת על גלגלים. ברגע שזוכרים את העובדה הזו, מבינים עד כמה בקלות הם עלולים להתקלקל או להיהרס. מסיבה זו, יש לשמור על ערנות ככל האפשר, ולשים לב כאשר משהו אינו כשורה ברכב שלנו – בין אם בזמן חנייה, ועל אחת כמה וכמה בזמן נהיגה.

אז איך יודעים שהגיר גמור ואיך מזהים שקיימת תקלה ברכב?

ובכן, על השאלה איך יודעים שהגיר גמור יש כמה תשובות;

  • רעשים מוזרים מתיבת ההילוכים – באופן כללי, כדאי לשים לב לרעש שהרכב מפיק. אתם כבר יודעים לזהות מתי הכל תקין, כך שברגע שישנה תקלה חלילה, תדעו שהגיע הזמן להגיע למוסך. כך, גם כאשר ישנה בעיה בגיר, תיבת ההילוכים כנראה תפיק רעשים מוזרים שחייבים להעלות חשד. באופן מידי יש לעצור את הנסיעה ואם יש אפשרות, להגיע במהירות למוסך.
  • רעידות – אם לא שמעתם רעשים מוזרים, לא תוכלו להתעלם מהרעידות. כאמור, אף רכב לא אמור לרעוד וגם לא אף אחד מהחלקים השונים שבו. 
  • ריחות מוזרים וטמפרטורה קיצונית – סימנים נוספים לכך שתיבת ההילוכים תקולה, הם ריחות חמורים של שריפה וחום גבוה שמורגש כאשר נוגעים בתיבת ההילוכים. בכל אחד מהמצבים הללו יש לפנות למוסך מבלי להתמהמה, שכן מדובר בתקלה שאם אינה מטופלת בזמן, עלולה לסכן אתכם ונהגים אחרים על הכביש. 
  • הילוכים לא מגיבים – מומלץ שלא להגיע למצב הזה, ולהגיע למוסך ברגע שעולה חשד לבעיה בתיבת ההילוכים. אם בכל זאת תיבת ההילוכים הפסיקה לעבוד, מדובר בבעיה חמורה שהופכת את הנהיגה למסוכנת ביותר. במצבים כאלו יש להגיע למוסך במהירות האפשרית, ואם אין אפשרות לנהוג בכביש, לעצור בצד ולהזמין גרר. זכרו; בכביש אין משחקים!

כעת כשמובן איך יודעים שהגיר גמור חשוב לציין שישנם סימנים כלליים שיכולים להעיד על תקלות שונות ברחב; למשל ריחות ורעשים, וכמובן נורות אזהרה שדולקות לפתע. בכל רכב אמורה להיות חוברת ובה מפורט פירוש כל נורת אזהרה, וכיצד לפעול במידה והיא דולקת. חשוב לשים לב ולהיות ערניים תמיד למתרחש ברכב, להגיב בהתאם בעת הצורך על מנת למנוע סכנות ממשיות. 

האם יש דרך למנוע שחיקה?

מובן שלא מספיק רק להבין איך יודעים שהגיר גמור חשוב לדעת גם למנוע את השחיקה שלו, ושל הרכב בכלל. 

הדרך לעשות זאת, היא להקפיד על ביקורים תקופתיים במוסך; לטיפולים, לביקורות, ועל כל סימן מחשיד שקשור לרכב שלכם, שמופיע לפתע ללא כל אזהרה. ככל שתהיו ערניים וקשובים יותר, כך הרכב שלכם ישרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות יותר, ויהיה אף בטיחותי יותר עבורכם. 

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים