קונים רכב? הנה כל ההוצאות הנלוות שכדאי לקחת בחשבון

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

אם אתם נמצאים לקראת קניית רכב, חשוב שלפני שאתם בוחרים ברכב המתאים, תיקחו בחשבון את כל ההוצאות הכספיות הנלוות.
הסיבה לכך, היא שהכנסה לתמונה של כל אותן הוצאות, תאפשר לכם לקבל החלטה נבונה לגבי הרכב בו תבחרו ובין היתר: האם ישתלם לכם יותר לקנות רכב חדש או רכב מיד שניה, האם עדיף לכם לקנות רכב בנזין או שאולי כדאי להשקיע קצת יותר ולהתחדש בהיברידי או אפילו בחשמלי.
מעבר לכך, הבנה מעמיקה של סכומי הכסף אותם אתם אמורים להוציא עבור הרכב שלכם, תאפשר לכם לדעת בצורה טובה יותר לקראת מה אתם הולכים.

ביטוחים

אם אתם קונים רכב, אתם חייבים לעשות לפחות ביטוח חובה – כאשר, ברוב המקרים כנראה שגם תמצאו את עצמכם שוקלים לעשות ביטוח נוסף כמו: ביטוח מקיף או ביטוח צד ג.
מדובר בהוצאות כספיות אשר יכולות להגיע לסכומים לא קטנים (בעיקר אם עושים גם את הביטוח המקיף). מהסיבה הזאת, כדאי לנסות ולקבל החלטות נבונות לגבי הביטוחים שתעשו – אם לדוגמא, הרכב שברשותכם הוא לא יקר, אולי כדאי לוותר על הביטוח המקיף ולהסתפק בביטוח צד ג ובצורה כזאת לחסוך במידה רבה בהוצאות על הביטוחים.
בכל מקרה, כאשר רוכשים פוליסת ביטוח לרכב, כדאי לעשות סקר ולהבין מה הטוב ביותר אותו תוכלו לקבל עבור הסכום הנמוך ביותר.

דלק

הוצאות דלק מהוות ללא כל ספק כהוצאה השוטפת הגבוהה ביותר עבור הרכב (לפחות לאורך זמן). לכן, כשאתם רוכשים את הרכב ההמלצה היא לנסות ולחפש רכב חסכוני – יכול מאוד להיות שהעלות ההתחלתית של רכב שכזה תהיה גבוהה יותר, אבל בסופו של דבר ההוצאה תחזיר את עצמה.
מעבר לכך, כדאי גם לשקול את האפשרות לרכוש רכב היברידי או אפילו רכב חשמלי ובצורה כזאת לחסוך במידה רבה את הוצאות התחזוקה – ובמקרה של רכב חשמלי לוותר על הוצאות הדלק.

חניות

אז התשובה לשאלה שיכולה לעלות: אם תדרשו להוציא כסף על חניות ובכמה כסף מדובר?
תלויה במידה רבה בנתונים כמו: האם יש לכם חניה פרטית בבית, באיזה עיר/ ישוב אתם גרים, היכן אתם עובדים וכיוצא בזה.. אם כל הנתונים הללו הם "נגדכם" בכל מה שקשור לחניות, אז סביר להניח שתדרשו להוציא סכומי כסף לא קטנים (לפחות במצטבר) גם על הנושא הזה.

טסט לרכב

טסט לרכב מהווה כבדיקה של פעם בשנה ולרוב גם לא מדובר בהוצאה כספית כבדה מדי (סביבות המאה שח). הבעיה מתחילה כאשר מתגלות בעיות שונות ואז יש צורך לתקן אותן על מנת שהרכב יעבור טסט – וכידוע, אותם התיקונים כבר כרוכים בעלויות כספיות לא קטנות שיש לקחת בחשבון.

טיפולים לרכב

במהלך השנים סיכויים גבוהים שהרכב יצטרך לעבור לא מעט טיפולים ותיקונים שנתיים לרכב  – אשר כל אחד מהם יהיה כרוך בהוצאה של מאות שקלים.
אז כמובן, שגם את השיקול הזה כדאי להכניס למשוואה בעת קבלת ההחלטה לגבי הרכב שאתם קונים.
כך לדוגמא קניית רכב חדש או רכב אפס קילומטר תהיה כרוכה בהוצאה כספית התחלתית גבוהה יותר, אבל סביר להניח שהצורך בטיפולים ובתיקונים שונים יהיה נמוך יותר, כך שיכול להיות שההוצאה זאת תצדיק את עצמה.

כאמור, לאורך השנים יכולות לעלות גם הוצאות כספיות נוספות כמו קנסות, שדרוגים שונים של הרכב ועוד.. לכן, אם אתם רוצים לנסות ולחשב בצורה הכי מדויקת שניתן מה ההוצאה החודשית או השנתית אשר מצופה לכם, ההמלצה היא לעשות חישוב של כל ההוצאות הקבועות ולעגל את התוצאה קצת כלפי מעלה.

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים