ההיסטוריה של חברת הרכבים צ'רי – CHERY

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

יצרנית הרכב הסינית, צ'רי, החלה לאחרונה לשווק את סדרת רכבי הפנאי שלה בישראל. זה הזמן להכיר את החברה, את ההיסטוריה שלה ואת סיפורה.

איך הכל התחיל?

תעשיית הרכב בסין מתקדמת בצעדי ענק בעשורים האחרונים, וחברת chery היא אחת החברות שנמצאות בחוד החנית של המגמה הזו. היא הוקמה בשנת 1997 תחת השם קיו רוי, באמצעות שילוב של הון פרטי וציבורי, ובתחילה התמקדה בייצור מנועים, בניסיון לענות על הצרכים ההולכים וגדלים של תעשיית הרכב במדינה. 

החברה התפתחה בקצב מהיר מאוד, ושנתיים לאחר הקמתה התחילה לייצר רכבים. בשנת 2001, קיו רוי חתמה על הסכם עם קונצרן הרכב של מדינת שנגחאי, שאפשר לה למכור רכבים לא רק בסין, אלא גם בשוק הבינלאומי. המדינה הראשונה אליה ייצאה צ'רי שכנתינו מצפון, סוריה. 

התרחבות מהירה

ברגע שהחברה החלה לייצא, היא מיתגה את עצמה מחדש תחת השם צ'רי. בתחילת הדרך, היא לא התמקדה בפיתוחים פורצי דרך או מקוריים במיוחד, אלא בעיקר ייצרה חיקויים של רכבים מצליחים.

הרכב הראשון של צ'רי נקרא Chery Amulet, ולמעשה, הוא היה העתק של הרכב הספרדי סיאט טולדו, היה פופולרי באירופה בשנות ה-80. בשלב הבא, היא ייצרה רכב האצ'בק קומפקטי, שנועד לענות על הביקוש הגובר לרכבים קטנים בסין, ובאסיה כולה. 

בשנת 2004 חלה נקודת מפנה בהיסטוריה של צ'רי, כאשר הפכה לחברה בבעלות ממשלתית מלאה, ונכסיה חולקו בין הרשויות הפדרליות לרשויות המחוז שלה. בשלב זה, הנכסים נטו של החברה כבר הסתכמו ביותר מ-1.5 מיליארד דולר. 

מעמדה החדש עזר לה להתרחב, עם רכב סדאן בשם Chery Oriental Son (בהמשך נקרא Eastar), שנחל הצלחה גדולה במדינות המזרח הרחוק. עם זאת, החברה תכננה התרחבות רחבה יותר, והחלה לחשוב כיצד היא חודרת לשווקים של מדינות אחרות.

התשובה? הקרוסאובר הראשון של צ'רי, שנקרא Tiggo, ונועד להתחרות בטויוטה RAV 4 היפנית. צ'רי הצליחה לייצא את הרכב, וזה אפשר לה להעביר את הייצור שלו למדינה אחרת. ב-2006 החלה החברה לייצר במפעל באינדונזיה, ובהמשך הושקו מפעלים גם בקלינינגרד ובאוקראינה. 

כיום, החברה ממשיכה לייצר דגמים חדשים מסדרת Tiggo. לישראל הגיעו רכבי טיגו 7 וטיגו 8, לצד ה-FX הקומפקטי.

המטרה הבאה: אירופה

פריסת המפעלים ברחבי העולם, סייעה לצ'רי לכסות יותר שטחים ולייצא ליותר מדינות. הגעתה לישראל, למעשה, היא הניסיון הראשון שלה להשיג דריסת רגל בשוק האירופי. 

באמצעות חטיבת המנועים של החברה, Chery Engine, פותחה סדרה של מנועים בנפחים של 0.8 עד 4.0 ליטר, אשר עומדים בתקני איכות הסביבה יורו 4. כעת, היא מקווה שהצלחה בשוק הישראלי תניע אותה לעבר כיבוש אירופה כולה.

האם זה יקרה? ובכן, קשה להמר נגד החברה, במיוחד בהתחשב בנתוני המכירות והייצוא שלה, לאורך השנים. אם בשנים הראשונות, החברה לא הצליחה למכור יותר מ-100 אלף יחידות בשנה, ואת כולן בשוק המקומי, בשנת 2006 היא כבר מכרה 300 אלף יחידות בסין, ובשווקים זרים – יותר מ-500 אלף רכבים בסך הכל. 

צ'רי עבדה קשה כדי להגיע למעמד הזה, ומתכוונת להמשיך לפעול באותה עצימות. היא משקיעה כל הזמן במתקני הייצור שלה וכן במחקר ופיתוח. מכון המחקר שלה נפתח שש שנים לאחר הקמת החברה. כמו כן, לאורך השנים היא הוכיחה כמה המוצרים שלה איכותיים, על ידי קבלת תעודות איכות ממדינות שונות.

סמל החברה הוא האות A בתוך עיגול. למעשה, העיגול הוא פעמיים האות C (פעם אחת הפוכה), וביחד הסמל מייצג את ראשי התיבות CAC – Chery Automobile Corporation. לצד זאת, בפענוח החברה מסבירה כי A היא דרגת האיכות לה צ'רי שואפת, ושתי ה-C הן זרועות מחבקות אשר מייצגות אחדות וחוזק. 

מה צריך לדעת על צ'רי בישראל?

ההשקה בארץ מעוררת עניין רב, ולא רק בשל העובדה שישראל היא המקום הראשון בו יהיו זמינים למכירה דגמי צ'רי עם תקינה אירופית. מדובר ברכבים איכותיים מאוד, במחירים נוחים ביחס למתחרים, עם צריכת דלק אטרקטיבית. צ'רי החלה את דרכה בייצור מנועים, ולכן בהחלט ניתן לסמוך עליה במובן הזה. 

חברת קרסו מוטורס מייבאת את הרכבים לישראל, עם אחריות יצרן מלאה למשך 5 שנים או עד 150,000 ק"מ.

* המחירים כוללים מע"מ, אך לא כוללים אגרות רישוי.

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים