דרכי הטיפול בקלנועית

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

טיפול בקלנועית

אף אחד לא אוהב להיתקע בכביש עקב תקלה ברכב. זה עלול לקרות בכל מקום ובכל שעה משעות היממה. כאשר זה קורה בגשם סוער או בחושך זה קשה עוד יותר. אך ברוב המקרים מדובר בתקלות מכניות או חשמליות שהן לא צפויות ולכן אי אפשר להיערך לכך מראש. בשנים האחרונות השתנה תוואי הדרך במקרים מסוג זה, כיוון שבעבר לא טיפלו בתקלה בשטח אלא הזמינו גרר שהסיע את הרכב התקול למוסך. עקב כך בזבז בעל הרכב זמן יקר בעת ההמתנה לגרר ולעיתים היו לכך גם עלויות כספיות אם זה לא נכלל בפוליסת הביטוח. כך שהנהגים שנתקעו עם רכב או בעקבות צורך של טיפול בקלנועית בזבזו זמן וגם כסף.
אך היום דרך ההתנהלות היא שונה לחלוטין, כיוון שהמכונאים מגיעים לכל נקודה שבה נמצא הרכב התקול. מדובר בעובדים שהם מומחים בתחומם ולכן בהתאם לתקלה הקיימת כמו העובדה שאי אפשר להתניע את הרכב, יש צמיג עם פנצ'ר, האורות לא דולקים ולכן זה מסוכן לנסוע בחשיכה ומקרים נוספים הם בודקים את הרכב באופן מעמיק. לאחר מכן הם בוחנים כמה אופציות כדי לעלות על התקלה ובהתאם לכך לתקן את הבעיה. כמו לדוגמה פיוזים שנשרפו, החלפה של צמיג, או התקנת מצבר חדש של קלנועית או רכב תפעולי.

טיפול בקלנועית בדרך

בשיטת העבודה היעילה של המכונאים בדרכים, הם מגיעים עם רכב שירות שיש בו הרבה מאד ציוד שמתאים לרוב הדגמים של המכוניות. אם מדובר לדוגמה במצברים, יש להם ברכב מצברים המתאימים לרכבים קטנים של 1300 סמ"ק, רכבים משפחתיים של 1,600 סמ"ק וגם לקלנועיות. אם לאחר בדיקה מסתבר שהמצבר התרוקן הם מסבירים זאת לבעל הרכב, מראים לו את ההיצע של המצברים שיש להם ברכב הן תוצרת ישראל והן תוצרת חוץ, ההבדלים בין הדגמים, העלויות ומהי תקופת האחריות.

בהתאם לכך בעל הרכב בוחר את האופציה שנראית לו כנכונה ביותר והנציג שולף את המצבר הישן ומחבר במקומו את המצב החדש. זוהי פעולה מהירה מאד ולכן תוך פרק זמן קצר של טיפול בקלנועית או ברכב, הנהג יכול לצאת לדרכו.

תקלות ברכבים

הגעה של רכב שירות ושל איש מקצוע מיומן מייתרת את הצורך להגיע למוסך. כך הם מחליפים סוויץ' פיוזים, רצועות, צמיג ועוד. זו הסיבה שאין צורך להזמין גרר לרכב אשר יגרור את הרכב למוסך למעט במקרים של תקלות חריגות שהמכונאי אינו מצליח לאתר את התקלה בשטח ולכן אין ברירה אלא להזמין גרר.
אך בהשוואה להתנהלות בעבר, כמות הפעמים שמזמינים גרר עבור טיפול בקלנועית או ברכבים אחרים היא מינורית.

אחזקה שוטפת של רכבים

כדי לצמצם למינימום את התקלות ברכבים, חשוב מאד לבצע אחזקה שוטפת בכל רכב. לבצע טיפול בקלנועית שכולל את בדיקת מצבו של המצבר מעת לעת, תקינותם של הצמיגים ועוד. כך מטפלים מבעוד מועד את השינויים הנדרשים, כדי לא להיתקע עם כלי התחבורה.

יכול לעניין אותך גם: החלפת מצבר עד הבית

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים