המלצות איך להטעין קלנועית כדי לא להיתקע בדרך

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

קלנועיות הן דרך נוחה ויעילה לאנשים עם מוגבלות בניידות לנווט בחיי היומיום שלהם. הבטחת המכשירים הללו טעונים ומוכנים לשימוש יכולה לשפר משמעותית את איכות החיים של מי שתלוי בהם. מאמר זה ידון בתהליך ובשיטות העבודה המומלצות לטעינת סוללות לקלנועית כדי למקסם את הביצועים ואת תוחלת החיים שלהם.

לפני תחילת תהליך הטעינה, חיוני לבחור את המטען המתאים לדגם הקלנועית הספציפי. שימוש במטען לא מתאים עלול להוביל לבעיות טעינה ואף לגרום נזק לקלנועית עצמה. חשוב גם להכיר את סוג וגודל הסוללה של הקלנועית, שכן אלה יכולים להשפיע על תהליך הטעינה ועל שיטות העבודה המומלצות.

טכניקות תחזוקה ואחסון נכונות יכולות להאריך את חיי סוללת הקלנועית. בעת אחסון לתקופות ממושכות, שמירה על רמת טעינה של כ-40% ושמירת הקלנועית במקום קריר ויבש יכולים לסייע בשמירה על בריאות הסוללה.

באותו נושא | איך לבחור נכון קלנועית >>

מאפייני הקלנועית

רכיבי מפתח

ניידות הקלנועית מורכבת ממרכיבים חיוניים שונים הממלאים תפקידים אינטגרליים בפונקציונליות שלה. להלן סקירה קצרה של החלקים הקריטיים של קלנועית:

 • סוללה: לקלנועיות יש סוללות נטענות, בדרך כלל מסוג עופרת-חומצה או ליתיום-יון. אלה מפעילים את הקלנועית ויש להטעין אותם על בסיס קבוע כדי להבטיח ביצועים מיטביים.
 • מטען: יש צורך במטען לטעינת הסוללה. חיוני לבחור מטען מתאים התואם לדגם הקלנועית ולסוג הסוללה.
 • מנוע: המנוע ממלא תפקיד חיוני בהנעת הקלנועית. זה ממיר את כוח הסוללה המאוחסן לאנרגיה מכנית הדרושה לתנועה.
 • בקר: הבקר הוא ה"מוח" של הקלנועית, המנהל את חלוקת הכוח, מהירויות המנוע ורכיבים אלקטרוניים אחרים כדי להבטיח פעולה חלקה.

צריכת חשמל

הבנת צריכת החשמל של קלנועית חיונית לתכנון ושימור חיי הסוללה. להלן מספר גורמים המשפיעים על צריכת החשמל:

 1. משקל: משקל הרוכב וכל מטען נוסף יכולים להשפיע באופן משמעותי על צריכת החשמל. עומסים כבדים יותר עשויים להוביל לשימוש גבוה יותר באנרגיה, ולהשפיע על חיי הסוללה.
 2. מהירות: ככל שמהירות הקלנועית עולה, כך גם צריכת החשמל עולה. שימוש בקלנועית בקצב איטי יותר עוזר לשמור על חיי הסוללה.
 3. שטח: שטח גס או לא אחיד, עליות תלולות או עצירות והתנעות תכופות עלולים להוביל לצריכת חשמל גבוהה יותר. משטחים חלקים יותר ושיפועים הדרגתיים יצרכו פחות אנרגיה.
 4. מצב הסוללה: עם הזמן, הסוללות מתדרדרות ועשויות להחזיק פחות טעינה. תחזוקה שוטפת ונהלי טעינה נאותים יכולים להאריך את חיי הסוללה, ולהפחית את צריכת החשמל הכוללת.

באופן כללי, הבנת מרכיבי המפתח של ניידות הקלנועית, כמו גם גורמים המשפיעים על צריכת החשמל, יכולה לעזור להבטיח את הפעולה היעילה של הקלנועית, תחזוקת הסוללה וביצועים עקביים.

שיטות טעינה

טעינה רגילה

שיטה נפוצה לטעינת קלנועיות היא שימוש במטען סטנדרטי, שבדרך כלל מגיע עם הקלנועית. תהליך טעינה זה כולל חיבור המטען לסוללת הקלנועית ולאחר מכן חיבורו לשקע בקיר. לפי רכבי אמירים פלט המתח של המטען צריך להתאים למתח הסוללה, שהוא בדרך כלל 12V, 24V או 36V. דירוג הזרם של המטען צריך להתאים גם לקיבולת הסוללה. לדוגמה:

 • עבור סוללות בין 18Ah ל-35Ah, השתמש במטען 24V – 3A.
 • עבור סוללות בין 35Ah ל-60Ah, השתמש במטען 24V – 5A.
 • עבור סוללות בין 65Ah ל-100Ah, השתמש במטען 24V – 8A.

זכור שהטעינה הרגילה לרוב אורכת זמן רב יותר אך מתאימה יותר לטעינה יומיומית. בדוק את מחוון LED על המטען, אשר בדרך כלל מציג אדום או כתום בעת טעינה וירוק כאשר הסוללה טעונה במלואה.

טעינה מהירה

טעינה מהירה היא שיטה חלופית המציעה דרך מהירה יותר להטעין סוללות לקלנועית. טעינה מסוג זה משתמשת במטען עם זרם גבוה יותר כדי לספק יותר זרם לסוללה, וכתוצאה מכך זמן טעינה מהיר יותר. עם זאת, טעינה מהירה עשויה להפחית את תוחלת החיים הכוללת של הסוללות אם משתמשים בהן לעתים קרובות. הקפד לשקול את ההמלצות וההנחיות של יצרן הסוללה בעת שימוש בטעינה מהירה.

נתקעתם באמצע הדרך עם סוללה שנגמרה? לחצו לשירות גרירה וחילוץ בדרכים >>

בעת טעינת קלנועית, ודא שהיא מחוברת לשקע חשמל מתאים עם המתח והאמפר המתאימים למטען. בישראל פועלים שקעי החשמל הסטנדרטיים ב-230V, בתדר של 50Hz. ודא שהמטען תואם לתקן חשמלי זה כדי למנוע בעיות פוטנציאליות.

לסיכום, חיוני להיות מודע לשיטות הטעינה השונות הזמינות לקלנועיות, בהתחשב ביתרונות והחסרונות שלהן. בחירה בשיטה הנכונה מבטיחה ביצועים מיטביים ואריכות ימים לסוללת הקלנועית, תוך מתן נוחות למשתמש.

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים