נקודות שחשוב לדעת לפני שקונים רכב

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי דרך בכל שעה?

תוכן עניינים:

לקראת רכישת רכב יש מספר נקודות שחשוב לדעת גם כשקונים רכב יד שניה מאדם פרטי. כדאי להכיר את הכללים והחוקים לפני הרכישה (בין אם הוא רכב משומש או חדש), נקודה חשובה שכדאי לדעת היא שרכישת רכב יד שנייה אמנם יכולה לחסוך הרבה כסף לעומת רכישה של רכב חדש, אך היא גם עלולה להסתיים בהרבה כאב ראש ועגמת נפש אם לא יודעים לעשות את זה נכון. לכן מצאנו לכם 5 טיפים המתייחסים לחישוב התקציב עד לרכישת ביטוח חובה לרכב שיעזרו לכם ברכישה חכמה:

 • להגיע מוכנים: הגדירו לעצמכם תקציב מוכן מראש, חישבו על הסגנון וסוג הרכב המתאים לכם לפי הצרכים האישיים (למשל-ג'יפ משפחתי, רכב שטח, רכב חסכוני, רכב ספורט רכב ל8 מקומות, צבע הרכב וכד'). לאחר בחירת סוג הרכב המתאים לצרכים שלכם והגדרות התקציב, יש לבצע סקר שוק ע"מ למצוא את סגנון הדגם אותו אתם מעוניינים לרכוש ובדקו מהו מחיר המחירון של הדגם. לבסוף יש לוודא שהרכב לא משועבד (דרך משרד הרישוי).
  • החליטו ממי רוכשים את הרכב: אם החלטתם לרכוש רכב מיד שנייה (אדם פרטי\מגרש מכוניות\ליסינג) חשוב לשאול מיהו בעל הרכב עליו הוא רשום, לבקש לראות תעודת זהות ולבצע השוואת פרטים אשר יהיו רשומים ברישיון הרכב המקורי. אם הכל תקין יש להעלות מספר שאלות סטנדרטיות לגבי הדגם, שנת היצירה, נפח מנוע, כמה קילומטראז' צבר הרכב, האם היה מעורב בתאונה ואם כן האם היה לו ביטוח רכב , ואפילו לגיטימי לבקש לדעת מאיזו סיבה הוא עומד למכירה. (אם ראיתם שמספרי השלדה והמנוע, מטושטשים או בלויים עדיף לוותר על הרכב).
  • בקשו לבצע נסיעת מבחן על הרכב: רצוי לבצע אותה ואת כל בדיקות הרכב בשעות היום, כמובן להניע אותו במעמד הבחינה ולבצע בדיקות סטנדרטיות למשל- שאין פליטת עשן,אין נורות אזהרה שנדלקות ,מזגן עובד, דוושות תקינות, פנסים תקינים וכ'ד. כמובן כדאי לבדוק מבחינת נראות ואסתטיקה- האם ישנם סימני רטיבות, בלאי או חריגות מתחת לריפוד.
  • בדקו את הרכב במכון רישוי: למרות שנרצה לסמוך על המוכר כמה שיותר, לעולם אין לדעת. לכן חשוב לקחת את הרכב לבדיקה נוספת במוסך מקצועי לבדיקת רכב על כל פניו.

 

 • העברת בעלות: לאחר קבלת ההחלטה שזהו הרכב שאתם מעוניינים לרכוש, חשוב לדעת כי על פי חוק של משרד התחבורה, האחריות של ביצוע העברת הבעלות היא של בעל הרכב היוצא. למרות זאת, נהוג בקרב רבים מן הקונים והמוכרים לחלק את העמלה ביניהם.אפשר גם למלא מיופה כח של אדם אחר שיבצע את העברת הבעלות בעבורם במידת הצורך (חשוב לדעת כי על מיופה הכוח להצטייד בתעודת הזהות המקורית וברישיון רכב תקף). תוודאו כמה פעמים שיש לכם את כל הפרטים החשובים של הרכב (הדגם הספציפי, הגימור, מספר הרישוי שלו וכו') במידה ואין שעבודים ועיקולים כאלה ואחרים בזמן העברת הבעלות,היא תועבר בהצלחה אליכם. ההמלצה היא להעביר את התשלום למוכר רק לאחר העברת הבעלות ולא לפני.ביטוח חובה לרכב: לאחר שהרכב נרכש כחוק וללא הפתעות או עוגמת נפש כאלה ואחרות, הדבר הראשון שעליכם לדאוג לו זה לבטח את הרכב. מטרתו היא בעצם לספק לכם מענה כלכלי כנגד פגיעות ברכוש\בגוף\נפש כתוצאה מתאונת דרכים\גניבה\נזקי טבע וכן אחריות משפטית. כמו כן, הביטוח משתנים בכפוף לכל חברת ביטוח.

 

 • בדקו את הרכב במכון רישוי: למרות שנרצה לסמוך על המוכר כמה שיותר, לעולם אין לדעת. לכן חשוב לקחת את הרכב לבדיקה נוספת במוסך מקצועי לבדיקת רכב על כל פניו.

 

 • העברת בעלות: לאחר קבלת ההחלטה שזהו הרכב שאתם מעוניינים לרכוש, חשוב לדעת כי על פי חוק של משרד התחבורה, האחריות של ביצוע העברת הבעלות היא של בעל הרכב היוצא. למרות זאת, נהוג בקרב רבים מן הקונים והמוכרים לחלק את העמלה ביניהם. אפשר גם למלא מיופה כח של אדם אחר שיבצע את העברת הבעלות בעבורם במידת הצורך (חשוב לדעת כי על מיופה הכוח להצטייד בתעודת הזהות המקורית וברישיון רכב תקף).תוודאו כמה פעמים שיש לכם את כל הפרטים החשובים של הרכב (הדגם הספציפי, הגימור, מספר הרישוי שלו וכו').במידה ואין שעבודים ועיקולים כאלה ואחרים בזמן העברת הבעלות, היא תועבר בהצלחה אליכם. ההמלצה היא להעביר את התשלום למוכר רק לאחר העברת הבעלות ולא לפני.

 

 • ביטוח חובה לרכב: לאחר שהרכב נרכש כחוק וללא הפתעות או עוגמת נפש כאלה ואחרות, הדבר הראשון שעליכם לדאוג לו זה לבטח את הרכב. מטרתו היא בעצם לספק לכם מענה כלכלי כנגד פגיעות ברכוש\בגוף\נפש כתוצאה מתאונת דרכים\גניבה\נזקי טבע וכן אחריות משפטית. כמו כן, הביטוח משתנים בכפוף לכל חברת ביטוח.

 

לסיכום, רכישת רכב היא לגמרי פעולה ברת ביצוע בתנאי שעושים אותה באופן לא פזיז, חכם ומחושב. כלומר ברגע שיודעים כל מה שצריך מבחינת החוק וכל המוסבר לעיל אין סיבה לא להצליח במציאת ורכישת רכב החלומות תוך נקיטת כל אמצעי הזהירות. בהצלחה!

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים