חור באגזוז: דרכי זיהוי, טיפול ועלויות

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי בעיה רצינית ברכב והייתי באמצע המדבר! שירותי בדרך שלכם הצילו אותי מלהישאר שעות ארוכות בדרכים ללא עזרה. תודה תודה תודה!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה עליכם מחבר שכבר ייצא לו להשתמש בשירותי הגרירה שלכם. מרגע שיחת הטלפון ידעתי שאתם תעזרו לי לצאת מהמצב הלא נעים."
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי פנצ'ר ב-2 גלגלים והייתי תקוע באמצע הדרך. הגעתם תוך פחות מ-30 דקות ודאגתם אפילו להסביר למוסכניק על בעיות שראיתם בזמן הגרירה. זה שירות מעל המצופה!"
שי
חולון
קרא עוד
"תפוח ההגה שלי נהרס באמצע הנסיעה ומזלי שלא הייתי בכביש מהיר. תוך רבע שעה הרכב שלכם הגיע ופינה אותי מהכביש. מודה לכם!"
הקודם
הבא

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?
חייגו 077-8043583

תוכן עניינים:

התפקיד של האגזוז הוא לפלוט את הגזים מחוץ לרכב אחרי שעברו בממיר הקטליטי. כאשר התהליך של פליטת הגז אינו תקין אנו יכול לראות עשן בצבעים שונים, ריח שרוף ורעשים לא תקינים. חור באגזוז יכול לגרום גם לרעשים וגם לכך שהגזים לא יפלטו בצורה תקינה, כתוצאה מכך הגזים יכול להגיע אל תוך הרכב ולזהם אותו.

איך מזהים חור באגזוז, ומה צריך לעשות?

ברגע בו אתם שומעים רעש חזק או צלילים לא תקינים ייתכן שיש לכם חור באגזוז. ברגע בו יש לכם חור באגזוז אתם חייבים להגיע לטכנאי מוסמך כדי לאטום את החור. חור באגזוז יכול לגרום לאדי הפליטה לחלחל אל תוך פנים הרכב, ולחשוף את הנוסעים לפחמן חד חמצני שיכול לגרום לכם לחולי. חשיפה ממושכת לגז זה יכולה לגרום להקאות, ותסמינים דומים לשפעת. כמו כן, כאשר יש לכם חור באגזוז אתם יכולים לגרום לזיהום סביבתי גדול מבדרך כלל.

אם יש לכם חשש האם קיים חור באגזוז שלכם, עצרו את הרכב ותנו לו לנוח כחצי שעה עד שיגיע לקירור. שימו לב האם אתם מבחינים בחלודה, בלאי כלשהו או חור באזור הפליטה. לעיתים גם כאשר האגזוז נראה מוזנח ומלוכלך, ייתכן שמתחת ללכלוך קיים חור וחשוב לתת לאיש מקצוע מומחה מכונאות רכב בשביל לבחון את זה. זכרו, הסימנים המעידים על חור באגזוז הם רעשים בזמן נסיעה, עשן לבן מהאגזוז או עשן בצבעים אחרים, וריח שרוף.

חור באגזוז – האם זה מסוכן?

כאשר יש לכם חור באגזוז אנו למעשה נכנסים אל תוך תהליך אשר בו פליטת הגזים לא מתבצעת כראוי ברכב. כל הגזים אמורים לצאת דרך האגזוז ומשם הם מתפזרים אל האטמוספירה. כאשר יש לנו חור והפליטה אינה תקינה אנו חשופים לסכנות כמו שריפות אפשריות, שאיפת אדים ופגיעה במנוע עצמו. הסכנה גדלה כאשר אנו מזניחים את החור לאורך זמן ממושך, במקרים כאלה החור יכול לגדול יותר וכתוצאה מכך יותר גז נפלט למקום אשר הוא אינו אמור להגיע אליו. חור באגזוז יכול להיות מסוכן לגוף, יכול להיות מסוכן לכלי הרכב ויכול להיות שילוב של סכנה לשני הגופים.

ראו גם: מים יוצאים מהאגזוז – מה עושים?

חור באגזוז – האם משתיק יעשה את העבודה?

מה בנוגע למשתיק קול? יש למוכניות רבות משתיק אשר קיים למען שלוש מטרות, האחת היא להוריד את כמות הרעש של האגזוז, השניה היא לאפשר לגזי הפליטה ממנוע הבעיה לזרום מהמנוע, וכך אנו יוצרים הגנה על הנוסעים. המטרה השלישית היא למקסם את ביצועי המנוע על ידי שריפה נכונה של דלק ואוויר בתוך תא הבעירה. עם זאת, כאשר יש לנו חור באגזוז משתיק קול הוא לא מה שיתרום לרכב אלא יגרע ממנו למצוא את התקלה עצמה. אנו רואים הרבה אנשים שבמכוון עושים חור ברכב או באופנוע שלהם בכדי לייצר אפקט של רעש ברגע בו הם נוסעים בכביש, מדובר על האוכלוסיה הצעירה יותר אשר לא מודעת לנזקים שחור באגזוז יכול לגרום.

חור באגזוז – תיקון

איך מתקנים חור באגזוז? דבר ראשון עליכם להגיע לאיש מקצוע. רבים יציעו לכם מוצרים כאלה ואחרים אשר נמצאים בחנויות השונות, מוצרים שנחשבים למוצרי איטום. עם זאת, אנו ממליצים לכם לפנות דווקא לבעל מקצוע והוא זה שיכוון אתכם למוצר הנכון אשר מתאים לרכב שלכם, ולא פוגע באף חלק. יש לעבוד בכל מקרה לגופו בהתאם להוראות היצרן. בדרך כלל הפיתרון יהיה לרתך את המקום כדי להבטיח שהמקום יישאר אטום לחלוטין, אף מדבקה שמציעים לכם לא עושה את העבודה ברמה הזאת. זכרו, אם יש לכם חור באגזוז פונים אך ורק למוסך מורשה ומקצועי.

ראו גם: טיפול שנתי לרכב – כל מה שרצית לדעת

צריכים שירותי גרירה בכל שעה במרכז הארץ?
חייגו 077-8043583

חכו על תעצרו כאן! קראו עוד מאמרים מקצועיים